Kõik moodsad inimesed räägivad võõrsõnadega

Kui kümme aastat tagasi oli maailma kõige tähtsam sõna väljakutse, siis nüüdseks on see ennast peaaegu ammendanud ja ükski endast lugupidav inimene seda ei kasuta, kui ta pole just vanamoodne või ei tööta tuletõrjuja, arsti ega torumehena. Nüüdse inimese sõnavaras peavad absoluutselt kindlasti olema kaks uut võõrsõna – ambitsioon ja motivatsioon.

Paha ei tee, kui osataks ka igasuguseid muid huvitavaid võõramaigulisi, tähtsaid ja keerulisi sõnu. See võib inimest ja tema elu muuta. Olgu asja allpool lähemalt selgitatud.

Need, kellel on ambitsioon ja motivatsioon paigas, on konstruktiivsed. Nad tulevad läbi igast eepilisest kriisist, kõik nende edukuse indikaatorid tõusevad dramaatiliselt, drastiliselt ja kardinaalselt. Moodsad inimesed ei ole fokuseeritud lokaalsetele ega regionaalsetele missioonidele, nemad integreeruvad ja globaliseeruvad.

Nad kommunikeerivad efektiivselt ja on korporatiivselt innovatiivsed. Nende prioriteet on lansseerida ja promoda pikas perspektiivis resultatiivseid pilootprojekte. Nende regulaarsed proaktiivsed raportid on positiivsed ja visioone täis. Reeglina peetakse neid seepärast stimuleerivateks persoonideks, kelle prognoosid ja projektsioonid on ekstremaalselt sofistikeeritud ja püstitavad totaalse kvaliteedistandardi.

Sageli agregeeritakse moodsaid inimesi ka korporatsiooni- ja kontsernivälistesse gruppidesse, kus nad saavad initsieerida intelligentseid projekte, presenteerida ja reflekteerida neid teistele ning implementeerida neid seejärel eksklusiivsel viisil. Praktiliselt mitte kunagi ei teki neil debattides ega diskussioonides barjääre ega obstruktsioone – vastupidi, nad on perspektiivsed ja unikaalsed ning korrigeerivad hoopis ise teisi.

Kodus suudavad ambitsioonide ja motivatsiooniga inimesed olla fleksibiilsed ja saata iga päev oma perele signaali, et nad on valmis lahendusi diversifitseerima. Nad peavad oma rolliks järglaste sotsialiseerimist, familiaarsuse aplikeerimist ja kõikide sensitiivsete probleemide muutmist marginaalseks. Nad tolereerivad enormselt oma lapsi, kellel on omakorda ambitsioon hakata näitlejaks/modelliks/missiks/pangadirektoriks ja motivatsioon saada koolis viisi / trennis kuldmedalit / huviringis esikohta. Laste stabiilseks arenguks investeeritakse kolossaalseid mentaalseid, intellektuaalseid, spirituaalseid, materiaalseid ja finantsressursse.

Vahel tekib moodsatel inimestel emotsioon, et trend kasutada ekstraordinaarset leksikat ei ole enam krutsiaalne, imperatiivne ega relevantne. Nad pertsipeerivad, et nende kontseptsioone peetakse tendentslikuks, spekulatiivseks, isegi anekdootlikuks. Esteetidena ei hakka nad kaaspersoonidega manipuleerima, neid testima ega nende positsiooni reverseerima. Üksnes mõnikord harva, kui neid valdab massiivne retsessioon, võivad nad delikaatselt indikeerida, et temaga assotsieerumisest on defitsiit.

Kui mõni ei ole veel moodne ega saa millestki aru, siis on abiks suvaline inglise-eesti sõnaraamat, Maire Raadik või uue eurokeelekogumiku esimene artikkel.


Eelmine
„järk-järgult”, „järkjärguline” ja „järk järgu haaval”
Järgmine
Kas sõna „tuhat” või kolm nulli?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: